Zadzwoń: +48 507 852 229

Jesteś tutaj

Bezpieczne nakrętki - dlaczego są bezpieczne?

  • Bezpieczne nakrętki - dlaczego są bezpieczne?
 
Kanistry mogą służyć do przechowywania różnego rodzaju płynów. Sprawdzą się jako pojemnik na wodę, na przykład w ogródku. Jednak zdecydowanie najczęściej przechowuje się w nich benzynę. Taki kanister może przydać się w sytuacji awaryjnej na drodze. Zgromadzona w nim benzyna może pozwolić dotrzeć do najbliższej stacji paliw. Innym powodem, dla którego magazynuje się benzynę w tych pojemnikach, są różnego rodzaju narzędzia lub pojazdy ogrodowe. Te najbardziej wydajne są spalinowe, wymagają więc do działania paliwa. Kanistry nadają się do przechowywania benzyny bez względu na jej zastosowanie. Jednak kanister musi spełniać odpowiednie wymagania, aby benzyna nadawała się do użytku. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Benzyna jest cieczą niezwykle łatwopalną, dlatego ważna jest szczelność kanistra. Sam kanister to jeden kawałek tworzywa sztucznego. Nakręki są dostępne także dla beczek plastikowych. Dlatego, jeśli tylko nie został w żaden sposób uszkodzony mechanicznie, to nie będzie przeciekał. Jedyne miejsce, które musi być specjalnie zabezpieczenie to końcówka kanistra. Do jej zamykania służy oczywiście nakrętka. Ważne jest, aby była ona odpowiednio wysokiej jakości. Szczelność oczywiście musi działać także w drugą stronę. Zanieczyszczona benzyna może doprowadzić do uszkodzenia samochodu bądź elektronarzędzia. Koszty naprawy lub wymiany w ten sposób uszkodzonych części mogą być bardzo wysokie. Benzyna to także substancja, jeśli dostanie się w ręce małych dzieci, bardzo niebezpieczna. Trzeba więc trzymać kanister z dala od nich. Jeśli to niemożliwe, warto zabezpieczyć go inaczej. Jak ochronić kanister przed dziećmi? Wystarczy wybrać odpowiednią nakrętkę. Dobrze dobrana nakrętka może zabezpieczyć kanister na wiele sposobów. Warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Jak nakrętka zabezpieczy benzynę, jakie są bezpieczne nakrętki?  

Różne rodzaje bezpiecznych nakrętek.

Do zabezpieczenia kanistra może służyć wiele różnych rodzajów nakrętek.
 
  • Nakrętki z uszczelką
Jak sama nazwa wskazuje, są wyposażone w uszczelkę. Uszczelka może być z różnych materiałów, zależnie od tego, jaka będzie najbardziej przydatna. Dostępne są takie z uszczelką z PE, PCV, a także z uszczelką miskową. Tak wyposażana zakrętka gwarantuje wyjątkową szczelność i trwałość zamknięcia. 
 
  • Nakrętka z odpowietrzaczem z włókniny
Niekiedy płyny, które przechowywane są w kanistrze, wymagają odpowietrzania przed ich przelaniem gdzie indziej. W tym świetnie sprawdzi się właśnie wyżej wspomniana nakrętka z odpowietrzaczem.
 
  • Nasadka przeciwpyłowa
Nie tylko ważna jest ochrona otoczenia przed benzyną, ale także zabezpieczenie benzyny lub jakiejkolwiek innej cieczy, przed czynnikami zewnętrznymi. Różne pyły mogą prowadzić do zanieczyszczenia płynu, w konsekwencji czego nie będzie on nadawał się do użytku. Można w ten sposób zmarnować nie tylko samą ciecz przechowywaną kanistrze, ale też jakiś sprzęt, do którego wlewana jest benzyna. Zanieczyszczona benzyna można spowodować jego uszkodzenie. Jeśli kanister przetrzymywany jest w miejscu, gdzie istnieje ryzyko dostania się takich pyłów, warto rozważyć użycie nasadki przeciw pyłowej. 
 
  • Bezpieczne zamknięcie przed otwarciem przez dzieci
Bezpieczeństwo przy korzystaniu z jakiegokolwiek sprzętu jest najważniejsze. Dzieci nie są na tyle świadome zagrożeń co dorośli. Dlatego wszystko, co jest w zasięgu rąk bardzo młodych osób, powinno być odpowiednio zabezpieczone. Również kanister, jeśli przechowywane się w nim substancje mogące wywołać niepożądane reakcje. Bezpieczne zamknięcie przed otwarciem przez dzieci zapewni większe bezpieczeństwo kanistra, jeśli ten jest położony w miejscu, gdzie mają do niego dostęp dzieci.

Podsumowanie

Ważny jest nie tylko rozmiar kanistra, który uzależniony jest od przeznaczenia, ale także odpowiednie jego zabezpieczenie. Należy też stosować odpowiednie klucze do nakrętek.  W przypadku wyboru odpowiedniej nakrętki także należy kierować się warunkami, w jakich przechowywany jest kanister i tym, kto ma do niego dostęp. Biorąc to wszystko pod uwagę, można wybrać bezpieczną nakrętkę, która jeszcze bardziej zwiększy niezawodność kanistra.